Okna Zielona GóraOkna Zielona GóraOkna Zielona Góra

Okna aluminiowe

System MB-45

System okienny MB-45, tzw. zimny, służy do wykonywania niewymagających dużej izolacyjności termicznej elementów zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej.

Produkty wykonywane w tym systemie powstają z kształtowników jednokomorowych. Ich podstawową zaletą jest trwałość, różnorodność zastosowań i stosunkowo niska cena. System ten jest z powodzeniem stosowany w połączeniu z systemem MB-60, co pozwala tworzyć elementy architektoniczne o zmiennej izolacyjności termicznej. Umożliwia on również wykonywanie ścianek działowych, witryn, wiatrołapów, konstrukcji przestrzennych. Podobnie jak w przypadku systemu MB-60 istnieje możliwość gięcia tego profilu, co umożliwia tworzenie różnego rodzaju konstrukcji łukowych.
Głębokość konstrukcyjna okien wynosi 45 mm Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica). 54 mm (skrzydło). Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien.

Cechy charakterystyczne:

* możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości do 26mm
* bogata gama kolorystyczna lakierowane według palety RAL,
* możliwość gięcia w łuki profili aluminiowych,
* uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM,
* efektywny system odprowadzania wody i wentylacji.

Budowa MB-45:

Okna Zielona Góra 1. Uszczelka przyszybowa gwarantująca szczelne połączenie zestawu szybowego i skrzydła, zapobiega ona przenikaniu wilgoci do wnetrza konstrukcji okiennej.

2. Profil ramy i skrzydła pozwala na wykonanie nie wymagających izolacyjności termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej.

3. Pakiet szybowy do 50 mm z przestrzenią międzyszybową od 6 mm - 26 mm. Uszczelka wewnętrzna zapobiega inflitracji wody do wnętrza konstrukcji okna.

4. Uszczelka wewnętrzna zapobiega inflitracji wody do wnętrza konstrukcji okna.


System MB-60

System okienny MB-60 jest systemem tzw. ciepłym.

Trzykomorowy kształtownik wykonywany jest z trzech komór zespolonych przekładką o doskonałych właściwościach termicznych. Dlatego możliwe jest stosowanie dwukolorowych profili - inny na zewnątrz, inny wewnątrz. Zastosowany system uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM wydatnie zwiększa izolacyjność cieplną okna, jak również ogranicza zjawisko kondensacji pary wodnej.
Okna wykonane w tym systemie mogą mieć prawie dowolne kształty: od zwykłych prostokątnych po łuki, koła i trapezy. Doskonale sprawdzają się one w każdych warunkach meteorologicznych i w każdym rodzaju budownictwa, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, gdzie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej są często czynnikiem wpływającym na wybór okien.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi 60 mm (ościeżnica), 69 mm skrzydła. Przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi. System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych przekładek termicznych i uszczelek. Okna w tym systemie sprawdzają się w każdej strefie klimatycznej, w każdym rodzaju budownictwa, również mieszkaniowego. W zakresie formy, estetyki, wytrzymałości i funkcji są zgodne z wymogami norm ochrony cieplnej budynków, norm ekologicznych i zdrowotnych. Ich stosowanie wiąże się z oszczędnością ciepła, chronią przed zimnem i hałasem.

Cechy charakterystyczne:

* bogata gama kolorystyczna anodowane i lakierowane według palety RAL,
* możliwość gięcia w łuki profili aluminiowych,
* możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości okna 14 - 50 mm,
* trzykomorowa konstrukcja profili z wewnętrzną komorą izolacyjną,
* szyby dobierane w sposób spełniający wymagania normy cieplnej,
* specjalne najwyższej jakości uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM,
* uszczelka środkowa na całym obwodzie okien otwieranych,

Budowa MB-60:

Okna Zielona Góra 1. Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych do 50mm.

2. Trzykomorowa budowa profilu, ramy i skrzydła, gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną i akustyczną.

3. Uszczelka przyszybowa gwarantuje szczelność, dzięki czemu zapobiega przenikaniu wilgoci do wnętrza konstrukcji okna.

4. Przekładki termiczne z tworzywa sztucznego zapewniają właściwą izolację termiczną.

5. Uszczelka wewnętrzna zapobiega inflitracji wody do wnętrza konstrukcji okna.


Kolorystyka aluminium (180 kolorów według palety RAL)

Okna Zielona Góra